اصل اول تحلیل تکنیکال همه چیز در قیمت لحاظ شده است

اصل اول تحلیل تکنیکال همه چیز در قیمت لحاظ شده است

این اولین اصل از اصول سه گانه تحلیل تکنیکال است بر اساس این اصل هر چیزی که بتواند در قیمت تاثیر‌گذار باشد اعم از مسائل سیاسی، جغرافیایی، اقتصادی و غیره در قیمت یک سهم لحاظ شده است.

یک تحلیلگر تکنیکال با پذیرش این اصل می داند که تحلیل قیمت ها تمام آن چیزی است که ما به آن نیاز داریم.

همه تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که تغییرات قیمت تابعی از عرضه و تقاضاست.

چنانچه تقاضا بیش از عرضه باشد آن گاه قیمت صعود خواهد کرد و اگر عرضه بر تقاضا پیشی گیرد قیمت کاهش خواهد یافت. این تغییرات اساسی تمام پیش بینی های اقتصادی و بنیادی است. قریب به اتفاق تکنیکالیست ها براین باورند که نیرویی که جهت عرضه و تقاضا را تغییر می دهد برآیند تغییرات بنیادی و مربوط به اقتصاد بازار می باشد و همین نیرو بر قیمت ها تأثیر می گذارد. نمودارها هرگز به تنهایی علت بالا یا پایین آمدن قیمت نیستند. آنها نشان دهنده میزان تأثیر یا عدم تأثیر عوامل پایه ای بازار هستند.

جان مورفی در کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه به این نکته اشاره می کند: تحلیل گر تکنیکی به هیچ وجه دخالتی در عوامل تأثیرگذار بر قیمت نمی کند. بیشتر اوقات در آغاز یک روند و یا در نقطه تغییر جهت قیمت از افزایش به کاهش و یا برعکس هیچ کس به طور قطع دلیل این تغییر جهت را نمی داند. ولی تحلیل گر تکنیکی به سادگی و با استفاده از الگوها می تواند این تغییر را به موقع شناسایی کند و پایداری آن را بسنجد.

مشاهده  بازار بورس چگونه کار می کند؟

پذیرش جمله «همه چیز در قیمت لحاظ شده است» به عنوان اولین قدم مساوی است با پذیرش اهمیت بررسی قیمت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.