بورسی شدن شرکت های استانی سهام عدالت

بورسی شدن شرکت های استانی سهام عدالت

بورسی شدن شرکت های استانی سهام عدالت:خبر خوش برای افرادی که سهامداری غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند این است که شرکت های استانی سهام عدالت به زودی وارد بورس می شوند.

در طرح آزادسازی سهام عدالت که به حدود ۵۰ میلیون نفر تعلق گرفت، تقریبا ۲۰ میلیون سهامدار روش مستقیم را برای آزادسازی سهام خود انتخاب کردند و نزدیک به ۳۰ میلیون نفر نیز متقاضی روش غیر مستقیم برای آزادسازی سهام خود بودند.

افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند مجاز به فروش تا ۳۰ درصد از سهام عدالت خود شدند، اما آن دسته از افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده بودند، سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی مربوطه به شمار می روند و در حال حاضر به سهام خود دسترسی ندارند که با ورود شرکت های سرمایه گذاری استانی به بازار بورس، مجاز به فروش کل سهام عدالت خود می شوند.

عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به زودی بورسی می‌شوند.

محمد رضا معتمد در پاسخ به این پرسش که آیا پرتفوی سهام عدالت برای دارندگان آن اعلام شده است، گفت: اکنون پرتفوی (ترکیب دارایی) سهام عدالت برای دارندگان آن مشخص است و آن هایی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، اکنون می‌توانند از میزان و حجم دارایی‌های خود در سهام عدالت آگاه شوند.

مشاهده وضعیت دارایی سهام عدالت

عضو هیأت مدیره سازمان بورس در مورد اینکه چه زمانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس اوراق بهادار می‌شوند، گفت:‌ این شرکت‌ها به زودی در بورس یا فرابورس پذیرش می‌شوند.

مشاهده  تغییر دامنه نوسان صندوق های سرمایه گذاری

به گفته معتمد، در حال حاضر از طریق ارتباط بین سازمان خصوصی‌سازی و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، اطلاعات سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم مبادله می‌شود و به زودی دارایی‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص می‌شود و پرتفوی سهام این افراد در شرکت استانی مربوطه قرار می‌گیرد و هر استان به اندازه تعداد سهامدار و ارزش سهام خود می‌تواند افزایش سرمایه بدهد و بعد از برگزاری مجمع در بورس حاضر شود.

وی همچنین گفت: اساسنامه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید تهیه شود و ۳ بخش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سازمان خصوصی‌سازی و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و بورس درگیر هستند تا سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به زودی در تابلو مشخص شود.

به گفته عضو هیأت مدیره سازمان بورس از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت، حدود ۲۰ میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را برگزیده‌اند و حدود ۲۹ میلیون نفر نیز روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که در روش مستقیم ارزش سهام هر فرد در پرتفوی خودش قرار گرفته و می‌تواند از طریق کارگزار ناظر خود فعلا تا ۳۰ درصد از سهام عدالت را بفروشد که البته توصیه نمی‌شود که مردم فعلاً سهام عدالت خود را بفروشند. اما در روش غیر مستقیم مردم سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استانی مربوطه می‌شوند.

 برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نحوه فروش سهام عدالت را مشاهده نمایید.

منبع:پایگاه خبری بازار سرمایه

مشاهده  تعیین تکلیف سهامداران عدالت به روش غیر مستقیم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.