تحلیل تکنیکال نماد خساپا 16 مهر 1399

تحلیل تکنیکال نماد خساپا ۱۶ مهر ۱۳۹۹

در این ویدئو استاد اکبر شریفی عضو هیات علمی خانه تدبیر و اندیشه به تحلیل تکنیکال نماد خساپا (شرکت سایپا) در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۹ پرداخته است.

در این ویدئو، سهام شرکت سایپا با نماد خساپا  توسط استاد اکبر شریفی عضو هیات علمی خانه تدبیر و اندیشه در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۹ مورد تحلیل قرار گرفته است.

جهت تحلیل سهام می توانید از نمودار تعدیل شده عملکردی وب سایت ره آورد ۳۶۵ استفاده نموده و آن را در حالت لگاریتمی قرار دادیم.

تفاوت نمودار حسابی و نمودار لگاریتمی

نماد خساپا از سال ۱۳۷۵ دارای نمودار بوده و تاریخچه خوبی برای تحلیل در اختیار ما قرار می‏دهد. در تایم فریم ماهانه مشاهده می‏‎‎کنیم روند این سهم کاملا صعودی بوده و یک ساختار ۵ موج جنبشی الیوتی در آن مشاهده می‏گردد و پس از آن قیمت وارد فاز اصلاحی در قالب صعود به صورت الگوی ABC پهنه دونده شده است و در نهایت یک موج افزایشی قدرتمند شکل گرفته که تا محدوده قیمتی ۶۰۰ تومان افزایش داشته است.

موج جنبشی - خساپا ۱۶ مهر ۱۳۹۹

در تحلیل تکنیکال نماد خساپا در تاریخ ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۹ مقاومت فعلی ۶۰۰ تومان با استفاده از ابزار فیبوناچی پروجکشن (سه نقطه ای) پیش بینی شده بود و بیان کردیم که در شرایط فعلی برای خرید این سهام باید متنظر اصلاح باشیم. حال مشاهده می‎گردد که قیمت به این محدوده مقاومتی واکنش نشان داده و وارد فاز موج اصلاحی خودش شده است.

فیبوناچی پروجکشن - خساپا ۱۶ مهر ۱۳۹۹

در تایم فریم هفتگی نماد شرکت سایپا اصلاح شکل گرفته مشابه اصلاح مهر ماه سال ۱۳۹۷ می‏باشد که از نظر زمانی می‏تواند با این اصلاح رابطه داشته باشد. درتایم فریم روزانه اصلاح قیمتی با شیب بسیار تند و قدرت بسیار بالای فروشنده شکل گرفته است و می‏توان آن را بخشی از یک اصلاح ماژور در نظر گرفت که از نظر الگوهای اصلاحی این موج می تواند موج A اصلاحی و رشد بعد از آن موج B اصلاحی در نظر گرفته شود.

مشاهده  تحلیل تکنیکال نماد خساپا 15 دی ماه 1399

با استفاده از فیبوناچی اصلاحی (ریتریسمنت) و ترسیم آن بر روی جنبش قبل می‏توانیم نواحی حمایتی سهام را به دست بیاوریم که هم اکنون بر روی سطح ۳۸% محدوده قیمتی ۲۱۶ تومان قیمت واکنش نشان داده و به سمت بالا حرکت کرده است و این ناحیه حمایتی توسط اندیکاتور میانگین متحرک ۲۰۰روزه نیز تایید می شود. بنابراین می‎توانیم ناحیه بوجود آمده توسط فیبوناچی دو نقطه ای و میانگین متحرک را PRZ و محدوده بازگشتی خساپا تلقی کنیم.

فیبوناچی ریتریسمنت و اندیکاتور میانگین متحرک  - خساپا ۱۶ مهر ۱۳۹۹

با بررسی اندیکاتور RSI متوجه می‏شویم که نمودار از محدوده اشباع فروش خارج شده است و به احتمال بالا موج A اصلاحی پایان یافته و نمودار هم اکنون در موج B اصلاحی قرار گرفته است.

اندیکاتور RSI - خساپا ۱۶ مهر ۱۳۹۹

حال با ترسیم فیبوناچی ریتریسمنت بر روی موج A اصلاحی می توانیم نواحی مقاومتی پیش روی موج B را به دست آوریم. نواحی مقاومتی محدوده قیمتی ۳۱۳، ۳۵۵و ۴۰۰ تومان می‏باشد که در صورت واکنش بازار به این نواحی انتظار می رود قیمت وارد موج C اصلاحی شود و در نهایت با توجه به تحلیل شکل گرفته انتظار افزایش قیمت تا سقف اصلی که محدوده ۶۰۰ تومان می‏باشد نمی‏رود.

موج اصلاحی ABC الیوت - خساپا ۱۶ مهر ۱۳۹۹

برای مشاهده مقالات و تحلیل های بیشتر به اینستاگرام خانه تدبیر و اندیشه مراجعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =