جدول گردش پول چیست؟

جدول گردش پول چیست؟

هر یک از حروف این جدول نشان دهده موارد زیر است:

E: کارمندان و کارگران
B: تاجران یا صاحبان تجارت
S:  کارفرمایان و صاحبان مشاغل کوچک
I: سرمایه داران و سرمایه گذاران

از کدام خانه جدول درآمدتان را به دست می آورید؟

جدول گردش پول روش های مختلفی برای به دست آوردن پول پیشنهاد می کند.برای مثال، کارمندان و کارگران پول خود را از کار کردن برای کارفرما یا شرکت به دست می آورند.

کارفرمایان نیز افرادی هستند که اکثراً برای خودشان کار می کنند و به گروه یا شرکت های خاصی وابسته نیستند. تاجران هم برای خود کار می کنند. سرمایه داران و سرمایه گذاران هم از سرمایه گذاری های مختلف پول کسب می کنند.اگر بخواهیم با استفاده از روش های گوناگون، درآمد خود را افزایش دهیم، باید از ذهن مان استفاده کنیم و از تمامی مهارت هایمان بهره ببریم.

با کار کردن برای کدام گروه می توانیم پول بیشتری به دست بیاوریم؟

هر بخشی از این جدول ویژگی خاص خود را دارد و با گروه دیگر کاملا متفاوت است. برای استفاده از همه جانبه از مهارت ها و استعدادهای بی نظیر خود باید به بهترین شکل استفاده کنید. با وجود این که هدف شما از کار کردن با هر چهار گروه دست یابی به پول و درآمد بالاتر است، اما نوع انتخاب ها و تصمیمات شما برای هر یک از آن ها باید متفاوت باشد.

آیا می توان از تمامی چهار گروه جدول کسب درآمد کرد؟

اکثر ما مهارت هایی داریم که با ان می توانیم از تمامی چهار گروه جدول استفاده کنیم تا درآمد خود را افزایش دهیم.

مشاهده  شرکتهای تحت پوشش بورس

نکته مهم این است که بدانید در کدام خانه جدول هستید و می خواهید به کدام خانه وارد شوید.

رابرت کیوساکی در کتاب خود در این زمینه مثالی را می آورد:

یک پزشک در خانه کارمندان است، به یک گروه بزرگ تر مانند بیمارستان ملحق می شود و بیمارستان نیز به عنوان یکی از مراکز دولتی به دولت پیوسته است.

از سوی دیگر، پزشک می تواند به عنوان کارفرما نیز برای خودش کار کند و حتی چند کارمند(مانند منشی، مستخدم و مسئول تزریقات) را استخدام کند.

همین پزشک می تواند در خانه تاجران باشد و از چند پزشک دیگر در یک آزمایشگاه یا کلینیک استفاده کند و آن را تحت پوشش خود درآورد و یا مدیریت آن ها را به عهده گیرد.

در چنین شرایطی این پزشک تجارتی ایجاد کرده است و در جهت ارائه خدمات پزشکی سرمایه گذاری می کند. پس پزشک، گاهی کارمند است، گاهی کارفرما، گاهی تاجر یا سرمایه گذار.

این مثال به خوبی نشان می دهد که هر یک از ما همزمان می توانیم در خانه های مختلف جدول کار کنیم و میزان درآمد خو را به راحتی افزایش دهیم.

اما «روش کسب درآمد» مهم است.

شما می توانید در هر چهار خانه ثروتمند یا فقیر باشید

مهم است بدانید می توانید در هر یک از این خانه ها ثروتمند یا فقیر باشید.امروزه افراد بی شماری هستند که میلیون ها دلار سرمایه دارند، اما برخی از تصمیمات نادرست را در زندگی گرفته اند و براساس آن اکنون ورشکسته شده اند. بدانید جایگاه شما در هر خانه هرگز نمی تواند تضمینی برای شرایط خوب مالی شما باشد و موفقیت های آتی شما را تضمین کند.

مشاهده  روانشناسی معامله گری

ویژگی های همه خانه های جدول یکسان نیستند

آشنایی با ویژگی های هر خانه جدول سبب می شود بهتر تصمیم گیری کنید.در واقع تنها برتری گروه های مستقر در خانه های سمت راست این است که به جای پرداخت مالیات های بیهوده، پول ها و سرمایه های خود پس انداز می کنند. از طرف دیگر افرادی که تاجر یا سرمایه دارند، سریع تر از دیگر افراد پولدار می شوند و با پرداخت مالیات های اندک بیشترین استفاده از آن را می برند.

شما باید بدانید که هستید و برای چه کسانی کار می کند و چگونه پول به دست می آورید. اگر بخواهید کار جسمانی انجام دهید، هرگز راضی نمی شوید، اما اگر بخواهید از فکر و ذهن خود استفاده کنید، در کوتاه مدت موفق می شوید.

منبع:

رابرت کیوساکی، جدول گردش مالی، ترجمه: مرضیه سادات طباطبائیان، انتشارات، آئینه دانش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.