عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان آذرماه 98

عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان آذرماه ۹۸ اعلام شد:

۴۶ درصد از کل معاملات الکترونیکی در اختیار ۵ کارگزار

عملکرد کارگزاری های بورس تهران

عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان آذرماه ۹۸:آمار معاملات ۹ ماهه اول ۹۸ نشان می دهد سهم معاملات برخط از معاملات نرمال ۵۸ / ۸۸ درصد بوده است.به گزارش روابط عمومی بورس تهران، به نقل از اطلاعات منتشره مدیریت آمار و اطلاعات در ۹ ماهه اول ۹۸ از ۱۰۷ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۴ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند. بر اساس این گزارش ۱۲ / ۴۶ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۵۴/ ۲۲ درصد، آگاه با ۳۲ /  ۱۲ درصد، فارابی با ۲۶ / ۵ درصد ، مبین سرمایه با ۴۳ / ۳ درصد و بانک پاسارگاد  با ۵۷ / ۲ درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین از کل معاملات، بیش از ۲۹۹۹ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که ۶۴ /  ۵۵ درصد کل خرید و فروش می باشد.

بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش در ۹ ماهه ۹۸، بیش از ۵۳۸۹ هزار میلیارد ریال بوده است.

براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۵۸ / ۸۸ درصد کل معاملات بوده است. همچنین ارزش خرید و فروش عمده  ۳۰ / ۲ درصد از معاملات و ارزش خرید و فروش سایر ابزارهای نوین مالی ۹ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

۳۰ درصد از کل معاملات در اختیار ۵ کارگزار

این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۷۷ / ۳۰ درصد کل ارزش معاملات را از ابتدای سال تا پایان آذر ماه ۹۸ به خود اختصاص دادند.

مشاهده  برترین های وال استریت در ۲۰۱۹

شرکت های کارگزاری کارگزاری مفید با ۵۱ / ۱۳ درصد،  کارگزاری آگاه  با ۵۲ / ۷ درصد،کارگزاری بانک پاسارگاد با ۹۰/ ۳ درصد، کارگزاری فارابی با ۳۱ / ۳ درصد و مبین سرمایه با ۵۳ / ۲ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

علاقه مندان برای مشاهده گزارش کامل اینجا کلیک کنند.

منبع:بورس اوراق بهادار تهران

جهت مطالعه مقالات بیشتر می توانید از بخش منو وب سایت خانه تدبیر و اندیشه قسمت مقالات را مشاهده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.