عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان آذرماه 98

عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان آذرماه ۹۸ اعلام شد:

۴۶ درصد از کل معاملات الکترونیکی در اختیار ۵ کارگزار

عملکرد کارگزاری های بورس تهران

عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان آذرماه ۹۸:آمار معاملات ۹ ماهه اول ۹۸ نشان می دهد سهم معاملات برخط از معاملات نرمال ۵۸ / ۸۸ درصد بوده است.به گزارش روابط عمومی بورس تهران، به نقل از اطلاعات منتشره مدیریت آمار و اطلاعات در ۹ ماهه اول ۹۸ از ۱۰۷ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۴ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند. بر اساس این گزارش ۱۲ / ۴۶ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۵۴/ ۲۲ درصد، آگاه با ۳۲ /  ۱۲ درصد، فارابی با ۲۶ / ۵ درصد ، مبین سرمایه با ۴۳ / ۳ درصد و بانک پاسارگاد  با ۵۷ / ۲ درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین از کل معاملات، بیش از ۲۹۹۹ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که ۶۴ /  ۵۵ درصد کل خرید و فروش می باشد.

بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش در ۹ ماهه ۹۸، بیش از ۵۳۸۹ هزار میلیارد ریال بوده است.

براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۵۸ / ۸۸ درصد کل معاملات بوده است. همچنین ارزش خرید و فروش عمده  ۳۰ / ۲ درصد از معاملات و ارزش خرید و فروش سایر ابزارهای نوین مالی ۹ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

۳۰ درصد از کل معاملات در اختیار ۵ کارگزار

این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۷۷ / ۳۰ درصد کل ارزش معاملات را از ابتدای سال تا پایان آذر ماه ۹۸ به خود اختصاص دادند.

مشاهده  مشاهده وضعیت دارایی سهام عدالت

شرکت های کارگزاری کارگزاری مفید با ۵۱ / ۱۳ درصد،  کارگزاری آگاه  با ۵۲ / ۷ درصد،کارگزاری بانک پاسارگاد با ۹۰/ ۳ درصد، کارگزاری فارابی با ۳۱ / ۳ درصد و مبین سرمایه با ۵۳ / ۲ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

علاقه مندان برای مشاهده گزارش کامل اینجا کلیک کنند.

منبع:بورس اوراق بهادار تهران

جهت مطالعه مقالات بیشتر می توانید از بخش منو وب سایت خانه تدبیر و اندیشه قسمت مقالات را مشاهده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.