معامله کنم یا صبر کنم؟

معامله کنم یا صبر کنم؟

زمانی که در جستجوی نمودارها یک روند صعودی را شناسایی می کنید که در حال شکل گیری است باید در این لحظه تصمیم بگیرید، که بلافاصله پس از تشخیص روند صعودی اقدام به خرید کنید یا به انتظار یک موقعیت مناسب خرید با ریسک پایین در جهت روند بنشینید.
اگر بلافاصله اقدام به خرید کنید، با روند همسو شده اید اما چون مجبور به قراردادن یک حد ضرر بزرگ هستید ریسک زیادی متحمل خواهید شد.
اگر برای یک موقعیت مناسب در جهت ورود به معامله به انتظار بنشینید می توانید با ریسک پایین تری وارد آن معامله شوید هر چند که ممکن است این اتفاق شکل نگیرد و آن معامله را از دست بدهید اما هر معامله گر باید این را بداند که اولویت سرمایه گذاری حفظ سرمایه اولیه و کاهش ریسک معاملاتی است.
به عنوان مثال : زمانی که روند در حالت خنثی قرار دارد و شما به انتظار شکست مقاومت نشسته اید سه راه پیش روی شماست:
اول اینکه پیش دستی کنید و قبل از شکست مقاومت وارد شوید
دوم اینکه در حین شکست مقاومت قیمت وارد معامله شوید
سوم اینکه پس از یک شکست معتبر به انتظار حرکت برگشتی (PULL BACK) و فرصت معاملاتی خرید باشید.
پیش دستی قبل از شکست مقاومت معامله صحیحی نیست اما اگر معامله خود را به دو قسمت تقسیم کنید می توانید مرحله اول را در حین شکست و مرحله دوم را پس از شکست و بعد از حرکت برگشتی به انجام برسانید.
از هر روشی که برای ورود به یک معامله استفاده کنید یک قانون مدیریت سرمایه وجود دارد که شما را از انجام معاملات پرریسک برحذر می دارد و آن قانون این است که مقدارى خرید کنید که در صورتیکه حد ضرر شما فعال شد درصد مشخصى از دارایى شما کاهش یابد. این درصد را باید قبل از انجام معامله مشخص کنید.
براى تعیین این درصد شرایط بازار، میزان ریسک پذیرى معامله گر و روش تعیین حد ضرر نقش دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.