معرفی دوره جامع آموزش ارزهای دیجیتال

نحوه کسب درآمد با ارز های دیجیتال

احتمالاً تا حالا واژه کریپتوکارنسی یا ارزهای دیجیتال را شنیده اید ، و یا علاقه مند به یادگیری چگونگی کسب درآمد با ارزهای دیجیتال هستید . Crypto یکی از داغترین موضوعات برای سرمایه گذاری در حال حاضر است و مقالات خبری زیادی در سرتاسر جهان در مورد چگونگی تبدیل شدن میلیونرها با سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال وجود دارد.

ارز دیجیتال و یا cryptocurrency چیست؟

ارز رمزپایه یا ارز رمزنگاری شده (Cryptocurrency) پولی دیجیتال و غیرمتمرکز است که مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین بوده و با سرعت بالا و حمایت بسیاری از توسعه دهندگان در حال توسعه و پیشرفت می باشد.در مقایسه با پول نقدی که ماهیت فیزیکی دارد و می توانید آن را با خود هر جایی ببرید، ارز رمزپایه یک دارایی دیجیتال است که قابلیت مبادله دارد.

ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۰۹ و با ارز بیت‌کوین چشم به جهان گشودند و در همین ۱۰ سال تغییرات بسیار زیادی کردند. نوعی از این ارزها به نام استیبل‌ کوین‌ها در مبادلات جهانی خوش درخشیدند و انواع دیگر برای سرمایه‌گذاری توجه بسیاری از افراد فعالان حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری را به خود جلب کرده‌اند.

درباره ارز دیجیتال، نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال و استخراج آنها مطالب بسیاری  وجود دارد اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا افراد زیادی به محض ورود به این بازار از آن خارج می شوند و چرا تعداد افرادی که در این حوزه با شکست مواجه می شوند چندین برابر افرادی است که از آن سود کسب می کنند؟

ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

ارزهای دیجیتال به عنوان اختراعی جانبی در حین کار کردن روی پروژه پول دیجیتالی به وجود آمدند. این پروژه به دنبال تولید روشی بود که طی آن در بسترهای دیجیتالی، امکان تبادل و تراکنش مالی مقدور شود اما این سیستم، سیستمی متمرکز بود. در ‌حالی ‌که بیت‌کوین و انواع ارز دیجیتال در بستری کاملا غیرمتمرکز قابل‌استفاده هستند و این دستاوردی تصادفی است که در طی کار کردن روی تولید پول دیجیتالی به دنیا معرفی شد. از مزایای سیستم و شبکه غیرمتمرکز می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تمام تراکنش‌ها در بستر بلاک‌چین و شبکه‌ای که ارزهای دیجیتال در آن رد و بدل می‌شوند مانند یک دفتر کل حسابداری بسیار بزرگ است.

تراکنش های ارز رمز پایه روی شبکه ای با نام بلاک چین (Blockchain) انجام می شوند. بلاک چین به گونه ای طراحی شده است که بصورت شبکه ای غیرمتمرکز عمل کند و از سوی دیگر باعث می شود شما نیز به عنوان کاربر کمی معطل بشوید.

ویژگی های اصلی رمز ارزها

  1. دیجیتال بودن : ارز رمز پایه همانگونه که از نام آن پیداست، فقط روی سیستم های کامپیوتری وجود دارد و موجودیت آن بصورت دیجیتال است.
  2. غیرمتمرکز بودن : ارز رمز پایه را یک سرور یا کامپیوتر مرکزی کنترل نمی کند و در شبکه ای متشکل از هزاران کامپیوتر که به آن ها نود (Node) گفته می شود، توزیع می شود.
  3. همتا به همتا (Peer-to-Peer) : رمز ارزها بصورت آنلاین و میان افراد داد و ستد می شود. در این روش کاربران بصورت مستقیم با یکدیگر مبادله انجام می دهند. در واقع بانک ها و موسسات مالی واسطه هایی هستند که شما با دادن اطلاعات شخصی خود به آنها اعتماد می کنید.
  4. ناشناس بودن : برای داشتن و استفاده از ارزهای دیجیتال نیاز به دادن اطلاعات شخصی خود ندارید. هیچ قانونی برای اینکه چه کسی می تواند Cryptocurrency داشته باشد یا از آن استفاده کند، وجود ندارد.
  5. عدم نیاز اعتماد به شخص ثالث : نیازی به اعتماد به واسطه ای مانند بانک ها نیست. کاربران تمام وقت کنترل کامل بر پول و اطلاعات خود دارند.
  6. استفاده از الگوریتم رمزنگاری : هرکاربر کدی مخصوص به خود دارد که این کد از دسترسی دیگر کاربران به دارایی های شما جلوگیری می کند. این عمل رمزنگاری نام دارد و تقریبا غیرقابل هک است.
  7. فراگیر بودن در سطح بین المللی : کشورها واحدهای پول مخصوص به خود را دارند که بصورت پول نقد عرضه می شود. ارسال این واحدهای پولی به سراسر دنیا کار مشکلی است. اما ارز رمزپایه به راحتی قابلیت ارسال به تمامی نقاط دنیا را دارد. در واقع ارزهای دیجیتال بدون مرز هستند.

دوره‌ی جامع غیرحضوری ارزهای دیجیتال

نوع دوره
مدت دوره
سطح دوره
تعداد ویدیوها